Piątek, 26 czerwca 2026
Imieniny: Jan, Paweł, Jeremiasz

Gdańsk kończy rok szkolny 2025/26: trzy uroczystości i udział władz miasta

Ostatni dzwonek w Gdańsku wybrzmi w tym roku wyjątkowo uroczyście. W piątek, 26 czerwca, w kilku szkołach podstawowych zaplanowano oficjalne zakończenia roku szkolnego 2025/26 z udziałem przedstawicieli władz miasta i województwa. W programie – szkolne występy, podsumowania i momenty, na które uczniowie czekają od miesięcy.

Klasy I–III w SP nr 47: spotkanie na boisku przy ul. Reformackiej

Główna miejska uroczystość dla najmłodszych uczniów odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 47 w Gdańsku. Zakończenie roku dla klas I–III zaplanowano na godz. 11.00. Miejscem wydarzenia będzie boisko szkolne przy ul. Reformackiej 18.

W spotkaniu ma wziąć udział Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Organizatorzy zapowiadają także program artystyczny przygotowany przez społeczność szkolną, który tradycyjnie stanowi ważny punkt takich uroczystości – zwłaszcza dla dzieci rozpoczynających swoją edukacyjną drogę.

„Zakończenie roku szkolnego to moment, w którym warto zatrzymać się na chwilę i docenić pracę uczniów, nauczycieli i rodziców – to ich wspólny wysiłek przez cały rok.”

Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska

Wojewódzkie zakończenie w SP nr 30: lista gości i godzina rozpoczęcia

Tego samego dnia, ale wcześniej – o godz. 9.00 – odbędzie się wojewódzkie zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 30 przy ul. Morenowe Wzgórze 40. Gdańsk reprezentować będzie Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania.

W wydarzeniu zapowiedziano również obecność innych przedstawicieli administracji i samorządu, w tym: Beata Rutkiewicz, wojewoda pomorska, Grzegorz Kryger, Pomorski Kurator Oświaty, Andrzej Kowalczys, przewodniczący Komisji Edukacji w Radzie Miasta Gdańska oraz gdańscy radni.

„Szkoła to nie tylko lekcje i oceny, ale też relacje, bezpieczeństwo i równe traktowanie. Zakończenie roku jest dobrym momentem, by o tym głośno powiedzieć.”

Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania

Ósmoklasiści kończą etap w SP nr 24

W piątek, 26 czerwca, o godz. 11.00 zaplanowano także zakończenie roku dla klas VIII w Szkole Podstawowej nr 24 przy ul. Lilli Wenedy 19. W uroczystości ma uczestniczyć Emilia Lodzińska, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju przestrzennego i mieszkalnictwa.

Dla ósmoklasistów to symboliczne zamknięcie ważnego etapu – ostatnie spotkanie w szkolnych murach w dotychczasowym składzie i pożegnanie z nauczycielami, zanim rozpoczną kolejną część edukacji.

„To moment pełen emocji – dla uczniów, rodziców i wychowawców. Warto go przeżyć uważnie, bo zamyka pewien rozdział.”

Emilia Lodzińska, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju przestrzennego i mieszkalnictwa

Najważniejsze punkty piątkowego harmonogramu w gdańskich szkołach to:

  • godz. 9.00 – wojewódzkie zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 30, ul. Morenowe Wzgórze 40 (z udziałem m.in. Moniki Chabior, Beaty Rutkiewicz, Grzegorza Krygera, Andrzeja Kowalczysa i gdańskich radnych)
  • godz. 11.00 – zakończenie roku dla klas I–III w Szkole Podstawowej nr 47, boisko szkolne, ul. Reformackiej 18 (z udziałem Aleksandry Dulkiewicz)
  • godz. 11.00 – zakończenie roku klas VIII w Szkole Podstawowej nr 24, ul. Lilli Wenedy 19 (z udziałem Emilii Lodzińskiej)

Piątkowe uroczystości domkną rok szkolny 2025/26 w atmosferze spotkania całej społeczności szkolnej. Dla wielu rodzin będzie to także praktyczny sygnał rozpoczęcia wakacyjnego trybu – pożegnań, wyjazdów i odpoczynku po intensywnych miesiącach nauki.

Źródło: zobacz oryginał
Udostępnij:
MW

Marek Wyrzykowski

Od lat opisuje Gdańsk z perspektywy mieszkańców, łącząc rzetelność informacji z wrażliwością na lokalne potrzeby.

Więcej artykułów →

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!