Gdańsk kończy rok szkolny 2025/26: trzy uroczystości i udział władz miasta
Ostatni dzwonek w Gdańsku wybrzmi w tym roku wyjątkowo uroczyście. W piątek, 26 czerwca, w kilku szkołach podstawowych zaplanowano oficjalne zakończenia roku szkolnego 2025/26 z udziałem przedstawicieli władz miasta i województwa. W programie – szkolne występy, podsumowania i momenty, na które uczniowie czekają od miesięcy.
Klasy I–III w SP nr 47: spotkanie na boisku przy ul. Reformackiej
Główna miejska uroczystość dla najmłodszych uczniów odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 47 w Gdańsku. Zakończenie roku dla klas I–III zaplanowano na godz. 11.00. Miejscem wydarzenia będzie boisko szkolne przy ul. Reformackiej 18.
W spotkaniu ma wziąć udział Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Organizatorzy zapowiadają także program artystyczny przygotowany przez społeczność szkolną, który tradycyjnie stanowi ważny punkt takich uroczystości – zwłaszcza dla dzieci rozpoczynających swoją edukacyjną drogę.
„Zakończenie roku szkolnego to moment, w którym warto zatrzymać się na chwilę i docenić pracę uczniów, nauczycieli i rodziców – to ich wspólny wysiłek przez cały rok.”
Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska
Wojewódzkie zakończenie w SP nr 30: lista gości i godzina rozpoczęcia
Tego samego dnia, ale wcześniej – o godz. 9.00 – odbędzie się wojewódzkie zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 30 przy ul. Morenowe Wzgórze 40. Gdańsk reprezentować będzie Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania.
W wydarzeniu zapowiedziano również obecność innych przedstawicieli administracji i samorządu, w tym: Beata Rutkiewicz, wojewoda pomorska, Grzegorz Kryger, Pomorski Kurator Oświaty, Andrzej Kowalczys, przewodniczący Komisji Edukacji w Radzie Miasta Gdańska oraz gdańscy radni.
„Szkoła to nie tylko lekcje i oceny, ale też relacje, bezpieczeństwo i równe traktowanie. Zakończenie roku jest dobrym momentem, by o tym głośno powiedzieć.”
Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania
Ósmoklasiści kończą etap w SP nr 24
W piątek, 26 czerwca, o godz. 11.00 zaplanowano także zakończenie roku dla klas VIII w Szkole Podstawowej nr 24 przy ul. Lilli Wenedy 19. W uroczystości ma uczestniczyć Emilia Lodzińska, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju przestrzennego i mieszkalnictwa.
Dla ósmoklasistów to symboliczne zamknięcie ważnego etapu – ostatnie spotkanie w szkolnych murach w dotychczasowym składzie i pożegnanie z nauczycielami, zanim rozpoczną kolejną część edukacji.
„To moment pełen emocji – dla uczniów, rodziców i wychowawców. Warto go przeżyć uważnie, bo zamyka pewien rozdział.”
Emilia Lodzińska, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju przestrzennego i mieszkalnictwa
Najważniejsze punkty piątkowego harmonogramu w gdańskich szkołach to:
- godz. 9.00 – wojewódzkie zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 30, ul. Morenowe Wzgórze 40 (z udziałem m.in. Moniki Chabior, Beaty Rutkiewicz, Grzegorza Krygera, Andrzeja Kowalczysa i gdańskich radnych)
- godz. 11.00 – zakończenie roku dla klas I–III w Szkole Podstawowej nr 47, boisko szkolne, ul. Reformackiej 18 (z udziałem Aleksandry Dulkiewicz)
- godz. 11.00 – zakończenie roku klas VIII w Szkole Podstawowej nr 24, ul. Lilli Wenedy 19 (z udziałem Emilii Lodzińskiej)
Piątkowe uroczystości domkną rok szkolny 2025/26 w atmosferze spotkania całej społeczności szkolnej. Dla wielu rodzin będzie to także praktyczny sygnał rozpoczęcia wakacyjnego trybu – pożegnań, wyjazdów i odpoczynku po intensywnych miesiącach nauki.
Komentarze (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!