Weekendowy raport: 6 zatrzymanych kierowców w Gdańsku
Weekendowy bilans drogowy w Gdańsku: 6 kierowców zatrzymanych, 4 po alkoholu, 2 po narkotykach (jeden z nich posiadał środki odurzające)
Policjanci ruchu drogowego z Gdańska w czasie minionego weekendu zatrzymali sześciu kierujących. Czterech z nich prowadziło po alkoholu, a pozostali dwaj byli pod wpływem narkotyków. Jeden dodatkowo posiadał środki odurzające przy sobie.
W piątek około godziny 7:30 na ul. Galaktycznej doszło do pierwszej interwencji wobec kierującego pod wpływem alkoholu. Mundurowi zatrzymali mężczyznę jadącego samochodem osobowym marki Fiat. W rozmowie policjanci wyczuli zapach alkoholu. 52-latek był w stanie 0,3 promila alkoholu. Mieszkańcowi Gdyni zatrzymano prawo jazdy.
Niemal godzinę później na ul. Rakietowej funkcjonariusze skontrolowali kierującą mazdą. 22-latka z Gdyni prowadziła pojazd będąc pod wpływem ponad 0,4 promila alkoholu. Kobieta również straciła prawo jazdy.
W sobotę około 5.00 na Al. Armii Krajowej policjanci do kontroli drogowej zatrzymali kierującego Skodą. Z wnętrza auta wyczuwalny był zapach suszu roślinnego. 35-latek przyznał, że dzień wcześniej palił marihuanę. Podczas próby przeszukania wyjawił, że mogą pozostawać śladowe ilości z wczoraj. Następnie wyjął woreczek z narkotykami i próbował go odrzucić. Po pościgu pieszym został zatrzymany. Został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań na obecność środków odurzających. Wyniki trafią do biegłego, aby stwierdzić czy mężczyzna był pod ich wpływem w czasie jazdy. Po czynnościach trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.
Około 7.20 na Al. Kazimierza Jagiellończyka mundurowi zatrzymali kierującego Audi. 37-latek prowadził pojazd pod wpływem ponad 0,3 promila alkoholu. Mieszkańcowi Szemudu prawo jazdy zostało zatrzymane.
Tego samego dnia o 15:30 uwagę policjanta zwrócił kierujący Renault, który wykonywał nienaturalne ruchy głowy. Został zatrzymany do kontroli na ul. Wolności. Funkcjonariusz, mając uzasadnione podejrzenie, że kierowca jest pod wpływem narkotyków, przeszukał pojazd. W wyniku przeszukania odnaleziono zawiniątko z zawiniątkiem z białą bryłką, zawiniątko z dwiema tabletkami oraz plastikowy pojemnik z kolejnym zawiniątkiem z zawartością białej substancji. 52-latek został zatrzymany i przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań na zawartość środków odurzających w organizmie. Kierujący w rozmowie z funkcjonariuszem przyznał, że dnia poprzedniego zażywał amfetaminę. Gdańszczanin po czynnościach został umieszczony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.
Około 23.00 na ul. Góreckiego patrol grupy Speed do kontroli drogowej zatrzymał kierującego Citroenem. W rozmowie z 54-latkiem funkcjonariusze wyczuli zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna jest pijany i ma ponad promil alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo mieszkaniec Gdańska odpowie przed sądem.
Kierowanie pod wpływem alkoholu lub narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną, utratą prawa jazdy oraz sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat aresztu.
Źródło: policja.gov.pl