Sądy 30.04.2026

W Gdańsku zatrzymano pięć osób za jazdę po alkoholu i naruszenia zakazów prowadzenia pojazdów

W Gdańsku policja zatrzymała pięć osób: trzech nietrzeźwych kierowców i dwie z zakazami, w tym 57-latka przed sądem.

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku

Okopowa 15, 80-819 Gdańsk

Wczoraj w Gdańsku funkcjonariusze ujawnili pięć osób za kierowanie po alkoholu oraz naruszenie sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Wśród zatrzymanych był 57-letni mężczyzna, który miał aż trzy orzeczone zakazy; wobec niego zastosowano tryb przyspieszony i jeszcze tego dnia doprowadzono go przed sąd. Za złamanie sądowego zakazu grozi kara do 5 lat więzienia, a za kierowanie po alkoholu – do 3 lat, wraz z utratą prawa jazdy i wysoką grzywną.

Pierwsze zatrzymanie miało miejsce o północy na ul. Świętokrzyskiej. Do kontroli BMW podjechali policjanci ruchu drogowego z gdańskiej komendy miejskiej. Szybka weryfikacja danych wykazała, że 19-letni obywatel Ukrainy nie posiada prawa jazdy. Dodatkowo badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany noc spędził w policyjnej celi.

Kolejne nietrzeźwe zatrzymanie miało miejsce o 6:40 na ul. Wosia Budzysza. Kierował tam Volkswagenem Passatem 53-letni mieszkaniec Polski. Podczas kontroli alkomat wykazał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

O godzinie 17:00 na ul. Spadochroniarzy policjanci zatrzymali 33-letniego obywatela Polski za prowadzenie Renault. Podczas badania wynik to prawie 1 promil. Mężczyzna noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Przed godz. 10:00 na ul. Józefa Czyżewskiego funkcjonariusze z Oddziału Prewencji zatrzymali Renault kierowane przez 57-letniego obywatela Polski. Po weryfikacji w policyjnych systemach okazało się, że ma on trzy sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Pojazd odholowano na policyjny parking, a mężczyzna trafił do sądu w trybie przyspieszonym jeszcze tego dnia.

Następnie, około godz. 11:00 na ul. Słowackiego, 57-letnia mieszkanka powiatu kartuskiego prowadziła Volkswagen. W trakcie czynności okazało się, że również ma obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów.

Podsumowując, za złamanie sądowego zakazu grozi kara do 5 lat więzienia, a za kierowanie po alkoholu – do 3 lat, łącznie z utratą prawa jazdy oraz wysokimi grzywnami.

Źródło: policja.gov.pl

KK

Katarzyna Kołodziejczyk

Pisze o bezpieczeństwie i aktywnościach w mieście, stawiając na szybkie informacje i użyteczne konteksty.

Więcej artykułów →

Udostępnij: