Sądy 29.04.2026

Gdańsk: 23-latek zatrzymany z kilkoma kilogramami narkotyków w garażu

23-latek z Gdańska przechowywał w garażu blisko 4 kg narkotyków; grozi mu do 12 lat więzienia.

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku

Okopowa 15, 80-819 Gdańsk

Kryminalni z Gdańska zatrzymali 23-latka, który w swoim garażu przechowywał kilka kilogramów zabronionych substancji. Mężczyzna usłyszał zarzut udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków i został aresztowany na dwa miesiące. Za takie przestępstwo grozi mu kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Podczas działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępstw narkotykowych funkcjonariusze ustalili adres mieszkańca Śródmieścia i miejsce, gdzie miały być przechowywane substancje. W sobotę o godz. 12 policjanci pod wskazanym adresem zauważyli 23-latka wchodzącego do garażu.

Podczas czynności policjanci zabezpieczyli blisko 4 kg różnorodnych nielegalnych substancji. Zabezpieczony materiał został przekazany biegłemu sądowemu do badań; część z nich została wstępnie oceniona w opinii.

Dotychczasowe badania potwierdziły, że zabezpieczony materiał to ponad 1,2 kg marihuany, 516 g 3CMC oraz 291 g ketaminy, a także kilkadziesiąt porcji MDMA.

Na podstawie zgromadzonych dowodów Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście przedstawiła 23-latkowi zarzut udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków i wniosła o zastosowanie aresztu. W niedzielę sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt.

Zgodnie z przepisami za udział w obrocie narkotykami grozi kara 8 lat więzienia; w przypadku znacznej ilości substancji kara może sięgnąć nawet 12 lat.

Źródło: policja.gov.pl

KK

Katarzyna Kołodziejczyk

Pisze o bezpieczeństwie i aktywnościach w mieście, stawiając na szybkie informacje i użyteczne konteksty.

Więcej artykułów →

Udostępnij: