Gdańsk: wspólne kontrole w lokalach i firmach przewozowych
W Gdańsku wspólne kontrole w lokalach i przewozach osób wykazały nieprawidłowości i mandaty łącznie 18 500 zł.
W minionym tygodniu w Gdańsku doszło do wspólnych działań policji z Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej i Korupcji Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku oraz Wydziału Ruchu Drogowego, a także funkcjonariuszy Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Kontrole objęły lokale rozrywkowe w mieście oraz pojazdy zajmujące się przewozem osób.
W piątek, 8 maja 2026 r., przeprowadzono wspólne kontrole w zakresie ewidencjonowania prowadzonej sprzedaży i legalności pobytu obcokrajowców, prowadzenia działalności gospodarczej oraz kontroli taksówek. W toku działań skontrolowano trzy lokale w Gdańsku oraz sześć pojazdów.
U dwóch lokali nie prowadzono ewidencji sprzedaży; obaj właściciele zostali ukarani mandatami łączną kwotą 2 500 zł.
Następnie skontrolowano pojazdy służące do przewozu osób. Sprawdzano legalność wykonywania przewozów, uprawnienia kierowców, ich trzeźwość oraz stan techniczny i wyposażenie. Wynik: nieprawidłowości u czterech kierujących związane z brakiem ewidencji prowadzonej sprzedaży; w dwóch pojazdach stwierdzono brak obowiązkowego wyposażenia. Kierowcy ukarani mandatami łączną kwotą 16 000 zł.
To kontynuacja wspólnych działań gdańskiej policji i KAS; zapowiadane są kolejne kontrole na terenie Gdańska.
Źródło: policja.gov.pl