Gdańsk: nietrzeźwi kierowcy – 29-latek z Ukrainy i 41-latka zatrzymani
Dwóch nietrzeźwych kierowców w Gdańsku: 29-latek z Ukrainy z zakazami i 41-latka pijana w pracy. Grożą im surowe kary.
Gdańscy policjanci zatrzymali 29-letniego obywatela Ukrainy, który kierował pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna miał również trzy sądowe zakazy prowadzenia pojazdów, w tym jeden dożywotni. Został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu. Mężczyzna twierdził, że nie pił alkoholu i nie wiedział o istniejących zakazach. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.
Równocześnie, w godzinach wieczornych, o 20:40, policjanci z komisariatu w Osowej odebrali zgłoszenie o pracownicy jednego z supermarketów spożywczych będącej w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie, a kilka godzin wcześniej przyjechała do pracy samochodem. Pobierano jej krew do badań w celu wydania opinii biegłego. 41-latka została zatrzymana i przewieziona do komisariatu. Grożą jej trzy lata więzienia za kierowanie po alkoholu, utrata prawa jazdy, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.
Odpowie także za wykonywanie obowiązków zawodowych w stanie nietrzeźwości. Za to przewidziana jest kara aresztu albo kara grzywny.
Źródło: policja.gov.pl