Ogólne 05.05.2026

33-latek z Gdańska zatrzymany za posiadanie narkotyków. Zabezpieczono kilkanaście słoików marihuany

33-latek z Gdańska zatrzymany za posiadanie narkotyków; w mieszkaniu zabezpieczono kilkanaście słoików marihuany, grozi mu do 3 lat

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku

Okopowa 15, 80-819 Gdańsk

Kryminalni z komisariatu przy ul. Długa Grobla 4 w Gdańsku uzyskali informację o 33-letnim mężczyźnie, który miał przechowywać narkotyki w mieszkaniu. W mieszkaniu zabezpieczono kilkanaście słoików marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 25 000 zł. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków i objęto go policyjnym dozorem.

Kryminalni z komisariatu przy ul. Długa Grobla 4 w Gdańsku po zebraniu informacji udali się pod wskazany adres. W minioną środę pojechali na ul. Chmielną, gdzie miały być przechowywane narkotyki. Gdy weszli do klatki budynku, od razu wyczuli intensywny zapach marihuany. Na miejscu spotkali mężczyznę, któremu podali powód wizyty i przystąpili do przeszukania.

Podczas czynności policjanci ujawnili w mieszkaniu kilkanaście słoików z marihuaną, saszetki z nasionami oraz kartki nasączone olejem. Całość zabezpieczono i przekazano do ekspertyzy biegłemu sądowemu.

Po zbadaniu części dostarczonego materiału dowodowego biegły sporządził opinię i mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Został objęty policyjnym dozorem i grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Źródło: policja.gov.pl

KK

Katarzyna Kołodziejczyk

Pisze o bezpieczeństwie i aktywnościach w mieście, stawiając na szybkie informacje i użyteczne konteksty.

Więcej artykułów →

Udostępnij: