28-latek z Gdańska uszkodził trzy auta po północy, kierował po alkoholu
28-latek z Gdańska uszkodził trzy zaparkowane auta po północy, prowadził po alkoholu (ponad 1,5 promila) – grozi mu do 3 lat więzienia
28-latek z Gdańska po północy doprowadził do kolizji z trzema zaparkowanymi samochodami w rejonie ul. Olimpijskiej, kierując Toyotą.
Na miejsce skierowano dwa patrole ruchu drogowego. Świadkowie potwierdzili okoliczności zdarzenia i ujęli mężczyznę, który następnie został przekazany policji.
Badanie alkomatem wykazało, że 28-latek ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.
Miejsce kolizji zabezpieczono, a także pobrano krew do badania i mężczyzna został doprowadzony do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.
Teraz grozi mu kara do 3 lat więzienia. Odpowie także za spowodowanie kolizji oraz za grożące mu sankcje: sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, utrata prawa jazdy i wysoka grzywna.
Źródło: policja.gov.pl