17-latek zatrzymany za posiadanie znacznych ilości narkotyków – areszt tymczasowy
Gdańscy policjanci zatrzymali 17-latka poszukiwanego do doprowadzenia do MOW; usłyszał zarzuty i trafił do aresztu na trzy miesiące.
Gdańscy policjanci zidentyfikowali 17-latka z Oruni, który był poszukiwany w celu zatrzymania i doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Młodociany miał odpowiadać za posiadanie znacznej ilości narkotyków.
Kryminalni z komisariatu przy ul. Platynowej 6F realizowali nakaz zatrzymania i doprowadzenia 17-latka z Oruni do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Mieli także informacje, gdzie mieszka i że w mieszkaniu prawdopodobnie znajduje się znaczna ilość narkotyków.
W minioną środę policjanci pojechali na adres w dzielnicy Orunia Św. Wojciech – Lipce, gdzie miał przebywać poszukiwany. Gdy zapukali do drzwi mieszkania, 17-latek ubrany w same spodnie próbował uciec przez okno z II piętra; po krótkim pościgu został zatrzymany. Nie doznał obrażeń i doprowadzono go do komisariatu.
W mieszkaniu przebywał, policjanci ujawnili i zabezpieczyli torbę z narkotykami oraz, jak ustalono, atrapę broni.
Zabezpieczone substancje i przedmiot przekazane zostały do biegłego sądowego.
Po badaniu okazało się, że dostarczony materiał dowodowy to ponad 90 g marihuany, ponad 100 g amfetaminy, prawie 100 g klefedronu oraz ponad 100 tabletek MDMA. Łącznie z tej ilości można przygotować blisko 800 porcji narkotyków.
W minioną sobotę 17-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Śródmieście i usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Prokurator wniósł o zastosowanie aresztu; tego samego dnia sąd zastosował wobec niego tymczasowy trzymiesięczny areszt.
Za posiadanie narkotyków grozi kara 3 lat więzienia. Jeżeli przedmiotem czynu jest znaczna ilość, kara może wynieść nawet 10 lat.
Źródło: policja.gov.pl