Sądy 06.05.2026

Gdańska drogówka zatrzymuje pięciu kierowców za jazdę po alkoholu i z zakazem prowadzenia

Pięciu kierowców zatrzymanych w Gdańsku za jazdę po alkoholu i/lub złamanie zakazu – pełny obraz zdarzeń

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku

Okopowa 15, 80-819 Gdańsk

Policjanci z gdańskiej drogówki uniemożliwili dalszą jazdę pięciu kierującym wczoraj. Wśród nich znalazł się mężczyzna, który spowodował kolizję i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Pozostali to kierowcy, którzy zdecydowali się na jazdę po alkoholu.

Wczoraj około godziny 6.40 na ul. Sucharskiego doszło do kolizji między samochodem ciężarowym marki Renault a osobowym Citroënem. Kierowca ciężarówki, 52-letni mieszkaniec powiatu siedleckiego, podczas zmiany pasa nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w osobowy Citroën. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący Renault był nietrzeźwy, z wynikiem prawie 0,3 promila. Mężczyzna stanie przed sądem w związku z kolizją.

O godz. 7.25 na ul. Krasickiego policjanci zatrzymali do kontroli 49-letniego mężczyznę z Gdańska, który prowadził pojazd w stanie po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że jego poziom alkoholu wynosił ponad 0,3 promila. Prawa jazdy zostało mu zatrzymane.

Około godz. 11.10 na ul. Piecewskiej doszło do kolizji, gdy kierujący samochodem marki Opel wyjeżdżał z miejsca postoju i nie ustąpił pierwszeństwa, uderzając w jadącego Skodę. Okazało się, że sprawca ma orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Został zatrzymany i przewieziony do pobliskiego komisariatu; za spowodowanie kolizji policjanci nałożyli mandat w wysokości 5000 zł.

Około godziny 14.15 policjanci otrzymali informację, że na ul. Gościnnej kobieta w toyocie najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem alkoholu. Zatrzymano kierującą do kontroli. Badanie alkomatem wykazało, że 45-letnia mieszkanka Gdańska prowadziła pojazd w stanie nietrzeźwości, ponad 2,3 promila. Kobieta została zatrzymana, samochód odholowano na parking strzeżony.

O godzinie 20.00 patrol grupy Speed na ul. Wyzwolenia skontrolował kierującego samochodem marki Toyota. W rozmowie z mieszkańcem Gdańska policjanci wyczuli zapach alkoholu. Badanie potwierdziło 1,7 promila. Mężczyzna został zatrzymany. Dodatkowo okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania. Za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysokie grzywny. Za złamanie zakazu prowadzenia grozi kara do 5 lat; jazda bez uprawnień zagrożona jest karą aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny. Sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: policja.gov.pl

KK

Katarzyna Kołodziejczyk

Pisze o bezpieczeństwie i aktywnościach w mieście, stawiając na szybkie informacje i użyteczne konteksty.

Więcej artykułów →

Udostępnij: