Poszukiwania 18.05.2026

Dwóch mężczyzn zatrzymanych w Gdańsku w sprawie kradzieży pojazdów

Dwóch mieszkańców Gdańska podejrzewanych o kradzieże aut; zabezpieczono dodatkowe pojazdy i tablice rejestracyjne; grozi im do 5 lat więzienia.

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku

Okopowa 15, 80-819 Gdańsk

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zatrzymali dwóch mieszkańców miasta, podejrzewanych o kradzieże pojazdów. Na posesji zabezpieczono także inne samochody oraz tablice rejestracyjne pochodzące z przestępstwa. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży pojazdów, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzięki skutecznemu rozpoznaniu i zaangażowaniu policjantów z Gdańska doprowadzono do ustalenia miejsca, gdzie mógł znajdować się skradziony pojazd. W minioną środę funkcjonariusze podjechali pod wcześniej ustalony adres. Na miejscu kryminalni zauważyli lawetę powiązaną z przestępstwem oraz skradziony pojazd. Zatrzymano dwóch mieszkańców Gdańska w wieku 52 i 56 lat.

W dalszych czynnościach policjanci zabezpieczyli kolejne pojazdy częściowo zdemontowane, a także tablice rejestracyjne przypisane do skradzionych aut, telefony komórkowe oraz inne przedmioty mogące mieć związek z przestępstwem. Mężczyźni zostali doprowadzeni do jednostki Policji i osadzeni w pomieszczeniu dla zatrzymanych. Obaj usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży pojazdów.

Źródło: policja.gov.pl

KK

Katarzyna Kołodziejczyk

Pisze o bezpieczeństwie i aktywnościach w mieście, stawiając na szybkie informacje i użyteczne konteksty.

Więcej artykułów →

Udostępnij: